ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը Լեհաստանի Հանրապետությունում աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի եւ Լատվիայի Սաեյմայի փոխնախագահ պարոն Գունդարս Դաուդզեի հետ:
Էդուարդ Շարմազանովը գործընկերների հետ քննարկել է երկկողմ եւ բազմակողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, ներկայացրել է ապրիլի սկզբում Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված ռազմական ագրեսիայի մանրամասները եւ դրանց հետեւանքները, ինչպես նաեւ ալիեւյան ռեժիմի պատասխանատվությունն այդ ամենում:
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը շնորհակալություն է հայտնել Լատվիայի Հանրապետության Սաեյմայի փոխնախագահին՝ խորհրդարանական Սերգեյ Պոտապկինի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն կատարած այցի համար, որի արդյունքում պարոն Պոտապկինն անձամբ եւ տեղում է ծանոթացել իրական վիճակին, որին հաջորդել են վերջինիս հասցեական ու անաչառ գնահատականներն Ադրբեջանի հանցավոր ռեժիմի հասցեին:
Կողմերը ձեռք են բերել բազմաթիվ պայմանավորվածություններ՝ շարունակելու եւ զարգացնելու համագործակցությունն ու համատեղ աշխատանքները միջազգային խորհրդարանական հարթակներում:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, Լեհաստան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հովհաննես Սահակյանը, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանը եւ Լեհաստանի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էդգար Ղազարյանը, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորությամբ Լեհաստանում մասնակցել են քրիստոնեության ընդունման 1050-ամյակին նվիրված պաշտոնական միջոցառումներին:

The RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov has had working meetings in the Republic of Poland with the Speaker of the Georgian Parliament Davit Usupashvili and the Deputy Speaker of the Latvian Saeima Mr Gundars Daudze.
Eduard Sharmazanov discussed with the colleagues issues related to the bilateral and the multilateral cooperation, presented the details of the military aggression unleashed by Azerbaijan at the beginning of April and their consequences, as well as the responsibility of the Aliyev’s regime in all that.
The RA NA Deputy Speaker thanked the Deputy Speaker of the Saeima of the Republic of Latvia for Sergejs Potapkins’ visit to Nagorno Karabakh Republic, as a result of which, Mr Potapkins personally got familiarized with the real situation on the spot, followed by the latter’s targeted and unbiased assessments addressed to Azerbaijan’s criminal regime.
The sides reached numerous agreements to continue and develop the cooperation and the joint works in the international parliamentary platforms.
Let us remind that the RA NA Delegation which comprised of the RA NA deputy, the Head of Poland-Armenia Friendship Group Hovhannes Sahakyan, the Head of Public Relations and Media Department Arsen Babayan and the RA Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Edgar Ghazaryan, led by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov took part in the official events dedicated to the 1050th anniversary of the adoption of Christianity in Poland.